Jak přidělat klimatizaci na zeď

Nástěnná klimatizace je chladicím zařízením, které se skládá ze dvou důležitých částí. Tou nejefektivnější a nejviditelnější z pohledu interiéru je vnitřní jednotka, venku je poté umístěna vnější jednotka.

První zmiňovaná část bývá povětšinou přichycena na zdi, venkovní zařízení může mít hned několik typů uchycení, se kterými vás seznámíme.

Uchycení vnitřní klimatizační jednotky

Vzhledem k aplikování jednoduchých pracovních postupů a montážních procesů, jsou novodobé klimatizace přichytávány pomocí nejtypičtějšího stavebního prvku, kterým jsou hmoždinky a šrouby do zdi. Aby byla instalace této části chlazení co nejsnadnější a nejflexibilnější, využívá se tzv. instalační deska.

Jde o speciální doplněk, který je s pomocí zmiňovaných stavebních prvků přichycen ke zdi. Na tuto instalační desku je posléze nacvaknuta nástěnná klimatizace, kterou je možné stejným způsobem kdykoliv odejmout. Následuje zapojení rozvodů.

Přichycení vnější části klimatizace

K uchycení venkovní klimatizační jednotky je zapotřebí již robustnějšího stavebního prvku, který představují například nástěnné konzole. Ocelové konstrukce, pyšnící se vysokou nosností a pevností.

Rozhodnete-li se venkovní část nástěnné klimatizace umístit někam jinam, než je pouze zeď, nabízí se hned dvě možnosti. Jednou z nich je střecha, pro kterou se vyrábí speciální střešní konstrukce. Pakliže toto zařízení posadíte na zem, vedle své nemovitosti, přijdou vhod buď plastové podlahové konzole, jež se usazují přímo na zem nebo podlahové konzole, které zhmotňují klasický ocelový stojan, díky němuž je jednotka položena nad zemí.

Ať už u vnitřní nástěnné klimatizace či její venkovní části, vždy můžete pořídit také speciální antivibrační sadu, díky níž se zbavíte nepříjemných vibrací přenášejících se ze zařízení na zeď.

Více informací o klimatizacích na http://www.vzdusin.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>