Televize na zeď – stojany a držáky jako pomocník při úspoře místa

Velkým hitem jsou dnes při vybavování interiérů luxusní stolky pod TV s místem pro komponent jako kabely, dvd přehrávače či ovladače. Také jsou již běžné držáky TV na zeď či strop.

Co když si ale z nabízených variant nevyberete tu, která by ukojila vaší potřebu? Nabízí se pak jiné řešení a to, zavěsit Televizi na zeď. V dnešní moderní době je na trhu mnoho variant typů držáků a stojanů pro TV, které Vám umožní pověsit televizor na zeď a strop a my si je teď trochu přiblížíme.

TV na zdi jako obraz

červený byt -držák na zeďDůležité je se rozhodnout, zda chcete s TV manipulovat anebo ji jen staticky zavěsit. Pokud jste si vybrali možnost, že chcete televizi jen zavěsit a dále pak s ní nemanipulovat, tak máte skoro vyhráno. Stačí zjistit přesnou úhlopříčku televize, váhu Vaší TV a VESA uchycení (jak změřit velikost TV/VESA je popsáno v článku) vybrat si držák, který splňuje tyto parametry, a můžete montovat.

Podstatnou výhodou těchto fixních držáků oproti polohovacím a s kloubem, je jejich nenápadnost. Vaše televize bude vyset jen 14mm od zdi, tudíž se nemusíte bát žádného rušivého efektu. Dalo by se skoro říci, že vaše TV se promění v obraz.

 Televizi lze otočit, naklopit či vysunout

Pokud plánujete s TV dále manipulovat, měnit její náklon či ji celou otáčet, pak doporučujeme koupit polohovací nebo kloubový držák. Polohovacích držáků je k dostání velké množství a tak máte možnost výběru. Takovýto typ držáku můžete mít například pouze naklápěcí, co znamená, že si TV naklopíte pod úhlem například  0° až 15° a tím se Vám bude daleko lépe sledovat Váš oblíbený film např. z postele. Polohovací držáky můžete koupit také jako kloubové a s takovým to držákem můžete televizi vysunout do prostoru a natočit si obrazovku TV kam bude potřeba.

Kloubové držáky oceníte například v podkrovním bytě, kde jsou podmínky umístění TV značně omezeny. Držák jednoduše připevníte na zeď, vysunete a o 90°otočíte a v tu ránu jako by Vaše TV levitovala ve vzduchu. Možností je mnoho, stačí si pouze vybrat vhodný polohovací, respektive kloubový držák, který splní Vaše požadavky pro instalaci v interiéru. Mezi kvalitní držáky patří italský výrobce Meliconi.

 Nosnost držáku na stěnu je důležitá

Máte jasno, jaký držák chcete? Výborně! Pamatujte, že každý držák má svojí maximální nosnost a ta se nesmí překračovat!! Při překročení povolené nosnosti hrozí pád TV na zem. Proto na tento údaj je potřeba klást veliký důraz při výběru držáku.

Na trhu je však pořád spousta plazmových televizorů, které jsou mnohem těžší než nejmodernější LCD a LED televize a tedy i nároky na uchycení jsou náročnější. Značka držáků InHouse na to pamatuje, a proto pořád nabízí ve svém portfoliu modely, které toto bez problému splňují. V nabídce najdete držáky, které jsou masivní konstrukce a jsou určený právě pro plazmové a LCD televizory s vyšší hmotností. Maximální zátěž těchto držáků je totiž oproti jiným modelům až 75 kilogramů a velikost televizoru, který lze na tento držáky upevnit je až 85“

 Kam s komponenty jako DVD přehrávač či satelitní tuner a propojovacími kabely?

stojan na zdi tv dvd  kabelyA co budu dělat se set-top-boxem, DVD přehrávačem nebo jiným audio-video příslušenstvím, když mám TV zavěšenou na zdi? I na tento problém máme pro Vás řešení! Vaše příslušenství lze dát na policové systémy, které umožní umístit všechny další zařízení na zeď pod samotnou televizi. Tyto poličky jsou navíc kompatibilní s krycími lištami na kabely, takže vše bude elegantně schováno a prakticky vyřešeno.

Policové systémy i krycí lišty jednoduše přimontujete ke zdi v požadované výšce a máte hotovo, protože všechny propojovací kabely vedoucí k TV a komponentům se snadno schovají pod plastové krytky, které můžete u vybraných typů například přemalovat stejnou barvou jako máte na stěnách a krytky tak splynou s okolím a nic nebude vidět.

Luxus a praktičnost v jednom stojanu

luxusní stojan na tvJste přeci jen náročnější povahy a rádi si dopřejete luxusní a přesto praktické věci? V tom případě se nabízí možnost zakoupení luxusního stojanu řady Ghost Design, který je k dostání v několika barevných provedeních a již obsahuje držák na TV a policový systém na další příslušenství.

Pod plastovou dekorační lištou budou ukryty všechny potřebné kabely a tak tato sestava působí čistě a přesto elegantně. Stojany řady Ghost Design se nabízí ve třech různých variantách. První je s fixním držákem na TV a dvěma skleněnými policemi na komponenty, druhá varianta nabízí držák polohovací s kloubama + dvě skleněné poličky, no a poslední třetí varianta má jednu skleněnou polici a fixní držák na televizi.

4 komentáře u “Televize na zeď – stojany a držáky jako pomocník při úspoře místa

  1. Pingback: Změna výrobce MKfloria na InHouse

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>